New York City (NYC) Dünyanın en iyi seyahat noktalarından biri, zaten bu nedenle de New Yorklulara ilave olarak uluslararası gezginler ve Amerikalı gezginler şehrin kalabalığına kalabalık katıyor. NYC sadece yazın ve tatillerde kalabalık değil sezon dışında dahi Times Meydanı, Rockefeller Center, Central Park ve benzeri turistik yerler oldukça yoğun.

Ancak bu sizi NYC’ye gitmekten alıkoymasın. Bazı ipuçları sayesinde NYC’nin tadını daha rahat çıkarabilirsiniz.

 

1) Empire State Binasına Çıkmak İçin Saatler Harcamayın!

Empire State binası gerçekten şehrin simgelerinden biri ancak asansörle en üst kata çıkmak için beklemeniz gereken süre 1 saati aşabilir. Rockefeller Center’a gidip Top of The Rock’tan Empire State Binası siluetli şehre bakmak daha eğlenceli! Ayrıca Rockefeller Center’da NBC stüdyoları turlarından kışın açık olan buz patenine kadar pek çok aktiviteye katılabilirsiniz.

Yine de Empire State Binasına gidecekseniz biletinizi önceden almayı unutmayın.

 

2) Broadway Showları İçin Servet Ödemeyin!

Komediden drama her zevke hitap eden Broadway Showları dünyaca meşhur olmasıyla birlikte biletleri de oldukça pahalıdır. Bu Showlara  hiç düşünmeden 400 dolara kadar ücret ödeyen insan hiç de az değildir. Ancak internetteki  indirimleri takip ederseniz hem uygun fiyata hem de bilet kuyruğunda beklemeden bilet bulabilirsiniz. İşe GetYourGuide.com’u ziyaret ederek başlayabilirsiniz.

 

3) Müzeleri Ziyaretlerinde Halk Günlerini Takip Edin!

NYC’de Doğal Tarih Müzesi, Guggenheim, The Met ve MoMA gibi dünyaca ünlü müzeler vardır. Fakat giriş fiyatları 20 doları aşabilmektedir. Ancak hemen hepsinde her hafta halk günü diyebileceğimiz (ücretsiz ya da istediğin kadar öde şeklinde) günler bulunmakta. Bunları takip ederek müze ziyaretlerinden ciddi tasarruflar sağlayabilirsiniz.

 

4) Sokaklarda Turlayın Ancak Kalabalığı Dikkatle Süzmeyin.

Big Apple’da ilginç olan pek çok şey bulacaksınız buna insanlar da dahil. İnsanları izleyecekseniz bunu bir kafenin camından bir restoranın verandasından ya da parktaki bir banktan yapın. Metroda ya da sokakta insanlar kendilerine baktığınızı fark ederlerse bunu izah etmesi zor olabilir.

 

5) Alışverişe Çıkmadan Önce İndirimlere Göz Atın!

NYC’nin alışveriş için en uygun şehirlerden biri olması sizi Madison Bulvarında servet harcamaya sevk etmesin. Şehirde indirimli satış yapan onlarca yer var. Buna %75’e varan indirimlerle tasarımcı ürünleri satan outlet mağazaları da dahil!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.